Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 2 common:people_all_forms

Самооцінювання закладу освіти

Date: 1 липня 2022 о 10:46, Refreshed 28 березня 2023 о 09:00

Звіт

про результати самооцінювання комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Сасівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти Компаніївської селищної ради Кіровоградської області

за 2021-2022 навчальний рік

Напрям оцінювання

 

Перший (високий)

Другий (достатній)

Третій  (вимагає покращення)

Четвертий (низький)

Опис досягнень закладу освіти і потреб у вдосконаленні освітньої діяльності та внутрішньої системи забезпечення якості освіти та рівні оцінювання за вимогами

Освітнє середовище

+

Заклад освіти немає огорожі. Навколо шкільного подвір’я є зелена огорожа з кущів, охайно підстрижена. На шкільне подвір’я транспорт заїхати не може, стоїть закритий на замок шлагбаум. На господарську частину території закладу освіти можливий заїзд транспорту. Приміщення закладу освіти не доступно для сторонніх осіб. Наказом по закладу освіти прибиральниці службових приміщень призначені відповідальними  за недопуск сторонніх осіб до приміщення. На період карантинних обмежень директор закладу заборонив відвідувати заклад освіти батькам. Спілкування відбувається через соцмережі або на ганку закладу освіти. Перед закладом освіти облаштовано майданчик для заняття спортом та фізичною активністю. Навколо нього відсутня огорожа, але в’їзд транспорту не можливий, бо він розташований на підвищенні. Майданчик не має штучного покриття. Спортивне обладнання справне, міцно закріплене, пофарбоване. На його території відсутні ями, немає сухих дерев, немає нависання гілок. Трава коротко підстрижена. Територія закладу освіти чиста, охайна, відсутнє нагромадження сміття, будівельних матеріалів, опалого листя, не ростуть дерева, кущі, рослини з колючками, отруйними плодами, листям, а також такі, що дають дрібне насіння, пух або викликають алергію. Початкова школа не відокремлена в окремому приміщенні. Кабінет початкового навчання 4 класу розташований на першому поверсі, кабінети початкового навчання 1,2, 3 класів розташовані на другому поверсі. Для учнів 1 та 4 класів обладнані індивідуальні шафи для роздягання. Учні 2 і 3 класів мають окремі місця для верхнього одягу у кабінетах, де навчаються. Цокольних та підвальних поверхів немає. Ганок закладу освіти залитий бетоном, має неслизьке покриття. На ньому відсутнє рельєфне маркування. Біля сходинок та пандусу відсутні поручні. У приміщенні закладу освіти частково наявне контрастне та рельєфне покриття на стінах та підлозі. Перша і остання сходинки виділені яскравим синім кольором, але відсутнє таке ж маркування на частині поручнів. Відсутнє маркування контрастними рельєфними лініями пішохідних зон в приміщенні закладу освіти. Усі приміщенні мають таблички з надписами, щодо їх призначення. По стінах школи є вказівники напряму руху під час евакуації. В коридорах, рекреаціях, міжсходових клітинах відсутнє захаращення.

У закладі освіти здійснюється регулярний моніторинг за дотриманням вимог до безпечного освітнього середовища. Кожен працівник щодня перевіряє своє робоче місце. Кожного ранку директор закладу здійснює огляд навколишньої території, а в кінці робочого дня здійснює огляд приміщень. У закладі освіти проводяться Тижні охорони праці чотири рази на рік, під час яких також здійснюється моніторинг безпечного освітнього середовища. За результатами моніторингу усуваються недоліки.

Повітряно-тепловий режим відповідає нормам. У 2016 році було проведено модернізацію котельні, було встановлено твердопаливні котли цілодобового горіння. Провітрювання приміщень здійснюється за допомогою кватирок та природної вентиляції приміщень. Усі приміщення закладу освіти освітлюються. Територія закладу освіти освітлюється частково (ганок, котельня та вхід харчоблоку). Вода у заклад освіти надходить із сільського водогону. Аналіз води проведений вчасно. Вода придатна для споживання людиною. Водночас по закладу освіти виданий наказ «Про введення в дію індивідуального питного режиму», за яким учасники освітнього процесу повинні бути забезпечені індивідуальною або фасованою питною водою. За ініціативи батьків, здобувачі освіти п’ють фасовану питну воду, придбану у торгівельних мережах. Вологе прибирання приміщень здійснюється відповідно до графіка. У коридорі І поверху є два рукомийники з проточною холодною та теплою водою, наявне рідке мило, електросушарки. Кожен учасник освітнього процесу має індивідуальне рідке мило та паперові рушники. Заклад освіти має два надвірних та внутрішній туалет. На вулиці є окремі туалети для учнів та працівників. Внутрішній туалет має два відділення для хлопчиків та дівчаток (по одному місцю). Окремого внутрішнього туалету для працівників шкільного підрозділу немає. У туалеті наявна проточна вода, рукомийники, рідке мило, туалетний папір. Кількість унітазів не відповідає кількості дітей. Під час опитування батьків було встановлено, що 57% батьків оцінили облаштування території навколо школи на високий рівень; 81% батьків оцінили дизайн приміщень на високий рівень; 76% батьків оцінили чистоту класних кімнат на високий рівень; 56% батьків оцінили чистоту туалетів на високий рівень; 94% батьків оцінили чистоту їдальні на високий рівень; 71 % батьків оцінили чистоту спортивної зали на високий рівень; дотримання температурного режиму 76% батьків оцінили на високий рівень.

Під час опитування здобувачів освіти на високий рівень було оцінено: облаштування території навколо закладу освіти - (71%); чистота їдальні – 71 %, дотримання температурного режиму - 57%. На достатній рівень учні оцінили чистоту кабінетів – 57%, чистоту кабінетів - 57%, чистоту спортивної зали – 57%.

У закладі освіти забезпечується оптимальне використання приміщень і комплектування класів. Проектна потужність закладу складає 198 учнів, у шкільному підрозділі навчається 76 дітей. Паралелі класів відсутні. Найбільша кількість учнів у 4 класі – 16, найменше 5 учнів у 10 класі.

Кожен педагогічний працівник має персональне робоче місце. У кабінеті директора є місце попити чай та каву. Для учнів у коридорі є місця відпочинку.

У закладі освіти є 9 кабінетів та спортивний зал. Усі приміщення використовуються за призначенням.

У закладі освіти є 10 навчальних кабінетів, 5 з них забезпечені обладнанням, що необхідні для реалізації освітньої програми. Уся територія закладу освіти покрита зоною вай-фай.

У закладі освіти проводяться навчання та інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Ведуться журнали реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності класних керівників, в кабінетах підвищеної небезпеки. Наявний журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників; журнали реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Закладі освіти ведеться журнал обліку навчальних занять учнями. Частиною річного плану є робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності. 100% педагогічних працівників стверджують, що з ними  вчасно проводяться навчання та інструктажі. 88% учнів стверджують, вчителі регулярно інформують їх щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять проведення навчальних занять.

Педагогічні працівники проводять інструктажі на початку навчальних занять (у кабінеті інформаційно-комунікаційних технологій, кабінеті біології  оприлюднено правила поведінки під час навчальних занять). У класних журналах здійснються записи: вступних інструктажів, інструктажі відповідно до виконання певних робіт  з базових дисциплін та бесіди з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти. Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. У закладі освіти наявні правила поведінки розроблені для всіх учасників освітнього процесу розміщені у коридорі, для учнів у класних кімнатах. Правила розробляли учні.

У закладі та на його території не порушуються правила заборони куріння, вживання алкогольних напоїв. Усі педагогічні працівники (шкільного підрозділу) закладу освіти пройшли навчання з надання домедичної допомоги на сайті Ед-Ера та 70 % технічних працівників, мають відповідні сертифікати. 100% педагогічних працівників знають, які заходи слід вживати у стані погіршення самопочуття дитини чи іншого працівника.

У разі нещасного випадку усі педагогічні працівники діють у встановленому законодавством порядку. Наявний журнал реєстрації мікротравм. 2021 році у школі не було зафіксовано нещасних випадків з учнями у освітньому процесі. Для учнів навчання з домедичної допомоги проводить фельдшер Сасівського ФАПу, вчитель захисту України та класні керівники. Педагогічні працівники пройшли навчання за онлайн-курсом «Домедична допомога» у студії онлайн-освіти ТОВ «ЕДЮКЕЙШНАЛ ЕРА». Харчування учнів у закладі освіти сприяє формуванню культури здорового харчування в учнів та працівників. З 01 січня 2021 року харчування у закладі освіти розроблене за меню Клопотенка на 100%. Наявне чотиритижневе зимове меню на 2022 рік та щоденне меню. Учні і батьки ознайомлені з даним меню (розміщене у їдальні та на батьківських сторінках у групах соцмереж). На сайті закладу освіти створений фотоальбом «Харчування», де щодня розміщується фотозвіт приготованих страв. Заборонені страви та продукти у харчоблоці та їдальні не використовуються. На всіх етапах приготування їжі працівники дотримуються санітарно-гігієнічних умов.

У закладі немає дітей, які потребують харчування з особливими дієтичними проблемами, у тому числі з непереносимістю глютену та лактози. У їдальні харчуються 72% педагогічних працівників. Усі задоволені харчуванням. Із 76 дітей у шкільній їдальні харчується 57- (75%).

78% батьків підтвердили, що їх діти харчуються у їдальні. 35% батьків задоволені дитячим харчуванням, 52% батьків переважно задоволені. 13% батьків не задоволені. Серед причин незадоволення батьки вказали:  високу вартість харчування - 30%, несмачно- 1%, харчування за меню Клопотенка не є здоровим -4%. 

У опитуванні прийняли участь сім учнів, із них 71% - визнали харчування смачним та корисним, 29% визнали, що їжа в їдальні як правило смачна та корисна.

У закладі освіти наявне антивірусне забезпечення на комп’ютерах. Ведеться робота з провайдером щодо встановлення фільтрів на зону вай-фай щодо недозволеного контенту.  Зона вай-фай охоплює усі приміщення закладу освіти та частково прилеглу територію.

100% учнів відповіли, що заклад освіти інформує їх про те як безпечно користуватися Інтернетом.

69% батьків підтвердили, що постійно проводиться з ними робота щодо безпечного користування мережі Інтернет. 65% батьків підтвердили, що з ними постійно проводиться робота щодо попередження кібербулінгу.

У заході освіти реалізуються певні заходи для адаптації новоприбулих учнів та під час переходу до базової та старшої школи. А саме дітей знайомлять зі Статутом закладу освіти, режимом роботи, правилами поведінки. У класних колективах проводяться бесіди, круглі столи, тренінги, індивідуальна робота з учнями.

78% батьків підтвердили, що у їх дітей не було проблем з адаптацією дітей до школи.

80% педагогічних працівників підтвердили, що заклад освіти сприяє адаптації до професійної діяльності. 20% педагогічних працівників на дане питання не відповіли.

У закладі освіти розроблено план заходів із запобігання та протидії булінгу (цькування). Він діє, з учнями та батьками проводяться заходи відповідно до графіку.

У закладі освіти реалізуються заходи із запобігання проявам дискримінації. Педагогічні працівники виокремили свою роль у просвітницькій роботі щодо запобігання проявам дискримінації таким чином:

80%- вчителів проводять класні години, інформаційно-роз’яснювальну роботу;

70%- власним прикладом навчаю дітей толерантному ставленню та взаємоповазі;

60%- створюють в класах атмосферу рівності, доброзичливості, взаємодопомоги.

100%- педагогічних працівників стверджують, що у закладі освіти відсутні приклади дискримінації.

З батьками проводиться певна робота з даного питання. Тільки 10 батьків з 23 відповіли на дані питання. І 30% підтвердили, що з ними проводиться робота з попередження та зниження рівня дискримінації. 30% батьків підтвердили, що з ними часто проводяться заходи попередження та зниження рівня насилля.

Учні інформацію про булінг та інші форми насильства отримують 87 % від класного керівника; 42% з Інтернету; 28% з інформаційних стендів закладу освіти; 42% з вебсайту закладу освіти; 28% від батьків; 12% нічого про це не знають. У піднесеному настрої, з радістю ідуть до закладу освіти 14% учнів, 86% ідуть до закладу освіти здебільшого охоче. 56% учнів почуваються у закладу освіти безпечно і комфортно, 44% - в основному безпечно і комфортно. Одна дитина (14%)  вказала, що було психологічне насилля з боку однокласників. 50% педагогічних працівників задоволені освітнім середовищем, 30% переважно задоволені, 20% не відповіли.

Опитування батьків показало, що 52% батьків вважають, що їх діти ідуть до школи як правило у піднесеному настрої, 32% здебільшого охоче. 16% батьків вказали, що інколи їх діти не бажають іти до школи  через взаємини з іншими учнями; 16% через взаємини з однокласниками.

Керівництво та педагогічні працівники закладу освіти обізнані з ознаками булінгу, іншого насильства та запобігання йому. 100% педагогічних працівників підтвердили, що вищезазначена робота проводиться регулярно проводиться з усіма учасниками освітнього процесу.

Заклад освіти співпрацює з працівниками правоохоронних органів, ССД з питань запобігання та протидії булінгу. 100% педагогічних працівників підтвердили, що вищезазначена робота проводиться регулярно проводиться з усіма учасниками освітнього процесу.

У закладі освіти є правила поведінки для всіх учасників освітнього процесу, які розташовані у коридорі першого поверху. У кожному класі є правила учнів класу, які створені самими учнями. .Під час опитування було зясовано:

81% батьків ознайомлені з правилами поведінки;

100% учнів знають правила та їх дотримуються;

50% педагогічних працівників підтверджують, що правила у закладі освіти розроблені, учасники освітнього процесу ознайомлені з ними, та їх завжди дотримуються;

50% педагогічних працівників підтверджують, що правила у закладі освіти розроблені, учасники освітнього процесу ознайомлені з ними, та їх не завжди дотримуються.

Учасники освітнього процесу дотримуються правил поведінки, прийнятих у закладі освіти.

Учасники освітнього процесу взаємодіють на засадах взаємоповаги: не спостерігаються випадки образливої поведінки, прояви фізичного або психологічного  насильства педагогічні працівники не застосовують фізичного покарання, психологічного насильства Педагогічні працівники та керівництво закладу освіти здійснюють заходи із запобігання порушення правил поведінки. Відбувається постійне спостереження працівниками закладу за дотриманням правил поведінки учасниками освітнього процесу

З метою запобігання різним проявам насильства здійснюється аналіз причин відсутності учнів на навчальних заняттях і вживаються відповідні заходи, а саме щодня до 9.00 класні керівники  з’ясовують причину відсутності учня на уроці. Якщо діти не відвідують до 10 днів школу, то директор, класний керівник, представник місцевого самоврядування відвідують родину та складають відповідний акт. Протягом 2021 року не було випадків, що дитина не відвідувала школу понад 10 днів без поважної причини тому звернень до ССД та правоохоронних органів не було.

Заклад освіти готовий реагувати на звернення про випадки булінгу. Наявний журнал звернень громадян, журнали вхідної та вихідної документації. Письмових звернень не надходило.  Під час опитування батьків було з’ясовано, що 66 % батьків не зверталися до закладу освіти щодо булінгу. 34% батьків зверталися  і проблема вирішувалася конструктивно. 86% учнів не стикалися з булінгом. 14% написали, що зверталися до брата та директора.

70% педагогічних працівників підтвердили, що на всі випадки булінгу у закладі освіти реагують своєчасно.

У закладі освіти немає посади шкільного психолога.

Педагогічні працівники (30% )написали, що не потребують психологічної допомоги.

56% учнів не мали потреби у психологічній допомозі.

47% батьків написали, що не мали потреби у психологічній допомозі.

Так як випадків булінгу не було зареєстровано, то заклад освіти не звертався до правоохоронних органів.

Не забезпечено можливість безперешкодного руху територією закладу (прохід без порогів, сходів та достатньо широкий для можливості проїзду візком, з рівним неушкодженим покриттям).

Частково забезпечено безбар’єрний доступ до будівлі, приміщень закладу освіти:

  • наявний пологий вхід;
  • дверний прохід не забезпечує можливість проїзду візком;
  • немає можливості безперешкодного пересування між поверхами для людей з обмеженими можливостями;
  • частково наявне контрастне, рельєфне маркування на стінах та підлозі;
  • наявна візуалізація призначення приміщень;
  • наявні вказівники;
  • немає рельєфного  та наявне  контрастне маркування перед та на кінці сходової частини;
  • відсутність захаращення коридорів, рекреацій, міжсходових клітин

Туалетні кімнати  не пристосовані для всіх учасників освітнього процесу тому, що мають сходинку, мають маленьку площу, не мають поручнів, відсутня кнопка виклику для надання допомоги.

У закладі освіти відсутня ресурсна окрема кімната для осіб з особливими освітніми потребами, але наявний відповідний дидактичний матеріал. Кабінетів вчителя - дефектолога, практичного психолога у закладі освіти немає.

У закладі освіти є дитина з особливими освітніми потребами, з нею працює вчитель початкових класів Марія ОДОКСТА.

У закладі освіти забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу для осіб з особливими освітніми потребами.

Педагогічні працівники володіють українською мовою, вміють спілкуватися рідною мовою. Володіють математичною компетентністю. Пропонують батькам покрокові інструкції для виконання запропонованих завдань, вправ.

У закладі освіти створена команда психолого-педагогічного супроводу, розроблено індивідуальну програму розвитку.

У закладі освіти розроблена індивідуальна програма за участі батьків.

Заклад освіти співпрацює з Компаніївським ІРЦ.

У закладі освіти під час проведення навчальних занять формуються навички здорового способу життя. Проводяться фізкультхилинки, хвилинки-відпочинку, учні можуть забезпечити свої базові потреби: попити води, якщо є необхідність поїсти.

У кабінетах, коридорах створені осередки, що зацікавлюють здобувачів освіти до пізнавальної діяльності. Є ігрові осередки, конструктори Лего, книжки, на підлозі є таблиця множення, український та англійський алфавіти, містер Твістер, числове коло.

У закладі освіти є бібліотека. Здобувачі освіти відвідують бібліотеку під час перерв.

Під час опитування учнів було встановлено, що  більшість учнів (56%) відвідують бібліотеку з метою самопідготовки, консультацій, проектної роботи. 44% учнів написали, що послугами бібліотеки не користуються.

Під час опитування учнів було встановлено, що  більшість учнів (56%) відвідують бібліотеку з метою самопідготовки, консультацій, проектної роботи. 44% учнів написали, що послугами бібліотеки не користуються.

Потреби у вдосконаленні освітнього середовища  закладу освіти:

  1. Вставити огорожу навколо закладу освіти.
  2. Поновити асфальтоване покриття подвір’я.
  3. Встановити шлагбаум на господарському дворі.
  4. Встановити поручні біля пандусу шкільного підрозділу.
  5. Забезпечити нанесення рельєфних ліній на сходах, стінах.
  6. Забезпечити наявність спеціального покриття на спортивному майданчику.
  7. Встановити кнопку виклику у внутрішньому туалеті.
  8. Удосконалити роботу команди супроводу дитини з особливими освітніми потребами.
  9. Поновити стенди з гігієнічного навчання у коридорі.
  10. Поновити зони у кабінетах початкового навчання.

Рівні оцінювання за вимогами:

1.1.Забезпечення комфортних i безпечних умов навчання та праці – 2,9 достатній.

   1.2.Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації - 3,5 достатній; 

  1.3.Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору — 2,3 рівень, що вимагає покращення.

Система оцінювання результатів навчання учнів

+

У закладі освіти оприлюднені критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчання учнів.

Під час навчальних занять педагогічні працівники оприлюднюють критерії оцінювання. 96 % батьків отримують інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчання учнів.

Педагогічні працівники на 90% використовують критерії оцінювання розроблені МОН. 40% педагогічних працівників пояснюють учням критерії, за якими їх оцінюють індивідуально. 40% інформують учнів про критерії оцінювання перед вивченням кожної теми. 57% учнів стверджують, що інформацію про критерії оцінювання результатів навчання отримують під час виконання різних видів робіт на заняттях. 43% учнів отримують дану  від учителів на початку навчального року або семестру.

Педагогічні працівники оцінюють результати навчання учнів, відповідно до розроблених критеріїв, які грунтуються на компетентнісному підході. Під час добору домашнього завдання вчителі частково озвучують критерії його оцінювання. 57% учнів стверджують, що вчителі справедливо і об’єктивно оцінюють результати навчання на достатньому рівні, 43% на високому рівні. 71% учнів стверджують, що оцінювання відбувається неупереджено. 71% учнів стверджують, що оцінювання їх результатів навчання здійснюється доброчесно. 78% батьків вважають, учителі справедливо оцінюють навчальні досягнення дитини завжди, та 22% батьків вважають, що переважно так вчителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їх дітей.

   З педагогічними працівниками проводяться співбесіди щодо створення індивідуальних освітніх траєкторій учнів.

   У початкових класах здійснюється формувальне оцінювання учнів. У 5-9,10 класах здійснюється оцінювання навчальних досягнень за критеріями МОН.  Педагогічні працівники оприлюднюють критерії оцінювання результатів навчання. Дають час на обдумування відповіді. Супроводжують відповіді учнів супроводжуючими запитаннями. Забезпечують зворотний зв'язок щодо якості виконання завдання. Сприяє індивідуальному поступі учня. Частина вчителів використовують прийоми самоооцінювання та взаємоцінювання учнів. Педагогічні працівники створюють ситуацію успіху на уроках. 72% учнів стверджують, що отримують зворотній зв'язок від більшості учителів  у формі пояснення та аргументації. 57% учнів отримують даний зв’язок через аналіз допущених помилок. 85% учнів від більшості вчителів отримують визначення шляхів покращення результатів навчання. 57% учнів стверджують, що більшість учителів заохочують їх до подальшого навчання. 57% учнів стверджують, що у школі їх результати навчання оцінюють з метою відстеження їх індивідуального прогресу у навчанні. 43% учнів вважають, що їх результати навчання оцінюють для визначення рівня знань, умінь і навичок. 85% учнів погодилися з тим, що учителі їх переважно  підтримують. 57% учнів відповіли, що вчителі переважно вірять у мене і мої успіхи. 57% учнів відповіли, що вчителі мене поважають і 43% учнів відповіли, що вчителі переважно так мене поважають. 57% учнів підтвердили, що вчителі переважно допомагають учням і 43% відповіли, що завжди допомагають.  80% педагогічних працівників мотивують учнів до вивчення предмету, створюючи ситуацію успіху під час навчальних занять. 50% педагогічних працівників беруть участь у розробці та реалізації індивідуальної освітньої траєкторії. 70% педагогічних працівників надають індивідуальні консультації. 70% педагогічних працівників створюють на заняттях атмосферу взаємоповаги, творчості, співпраці.

  Більшість учнів працювала під час проведення навчальних занять.

  Частина вчителів дають учням можливість вибору рівня навчальних завдань і напрямів навчальної діяльності.

100% учнів написали, що результати їх навчання залежать виключно від їхньої праці та наполегливості. 57% учнів стверджують, що відповідально ставляться до навчання, усвідомлюючи його важливість для подальшого життя, але школа цю відповідальність не розвиває і 43% учнів стверджують що відповідально ставляться до навчання, усвідомлюючи його важливість для подальшого життя, але школа цю відповідальність розвиває.

   Педагогічні працівники частково застосовують самооцінювання та взаємооцінювання. 57% учнів підтвердили, що самооцінювання результатів своєї роботи під час занять відбувається дуже рідко; 50% педагогічних працівників для оцінювання учнів використовують поточне оцінювання; 40% -формувальне оцінювання; 60%- самооцінювання; 30% взаємооцінювання учнів; 60% - підсумкове.

Потреби у вдосконаленні системи оцінювання здобувачів освіти:

  1. Педагогічним працівникам поглибити свої знання із впровадження формувального оцінювання.
  2. Постійно застосовувати самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти.
  3. Застосовувати компетентнісний підхід під час проведення оцінювання здобувачів освіти.
  4. Педагогічним працівникам розробити індивідуальні освітні траєкторії здобувачів освіти.
  5. Педаогячним працівникам мотивувати учнів до отримання яксних знань шляхом самоосвіти, якісної підготовки до уроків.

Рівні оцінювання за вимогами:

    1. Наявність відкритої, прозорої i зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання ïx навчальних досягнень – 2,4 рівень, що вимагає покращення.
    2. Застосування   внутрішнього   моніторингу,   що передбачає систематичне відстеження та             коригування результатів навчання кожного здобувача освіти  -                        3,2 достатній;
    3. 2.3.Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання - 2 вимагає покращення.
    4. В цілому 2,6 рівень, що вимагає покращення.

Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

+

Педагогічні працівники планують свою діяльність та аналізують її. Усі календарно-тематичні плани відповідають освітній програмі. 90% учнів розробили календарно-тематичне планування самостійно. Для цього скориставшись зразками, що друкують фахові видання 30% педагогічних працівників; розробки з інтернет-сайтів -20%. 100% вчителів розробили тематично-календарне планування відповідно до рекомендацій МОН. 20% - запозичили досвід у колег і 90% -використали власний досвід. Більшість вчителів відповіли, що власний досвід дозволяє їм вносити зміни у розподіл годин по темам. Адміністрація закладу не втручається у календарно-тематичне планування вчителів. Усі педагогічні працівники застосовують освітні технології на формування в учнів ключових компетентностей та умінь, спільних для всіх компетентностей. Зміст завдань спрямовані на формування в учнів ключових компетентностей. 50% педагогічних працівників беруть участь у формуванні та реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учня. Створюють завдання, перевіряють їх, створюють ситуацію успіху їх. Спостерігають за розвитком дитини. Усі педагогічні працівники використовують освітні ресурси в електронному і паперовому вигляді: презентації, тести, завдання для самостійного оцінювання результатів навчання учнів, завдання для підсумкового оцінювання результатів навчання учнів. Частина вчителів не бажає ділитися власною інтелектуальною працею тому не викладають свої педагогічні надбання на блоги та сайт закладу освіти.

10% педагогічних працівників вказали, що поширюють свій власний педагогічний досвід через публікації на сайті закладу освіти; 20% -у блогах; 20%- у матеріалах та/або виступах конференцій; 20% - на освітніх платформах; 40% -не маю оприлюднених розробок; 10% - у професійних соціальних спільнотах. Більшість педагогічних працівників спрямовують зміст навчального матеріалу на виховання в учнів: патріотизму, поваги до державної мови, культури, законів. Усі педагогічні працівники розвивають у учнів загальнолюдські цінності. Більшість педагогічних працівників розвиває в учнів навички співпраці та культуру командної роботи. Більшість працівників дотримуються гігієни навчання.

    Більшість педагогічних працівників використовують інформаційно-комунікаційні технології, що сприяють формуванню в учнів ключових компетентностей, використовують електронні освітні ресурси, використовують медіа ресурси, використовують мережу Інтернет для пошуку навчальної інформації, виконання тестових та онлайн-завдань, використовують обладнання та засоби навчання для активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів.

100% педагогічних працівників підвищують свій власний професійний розвиток, самостійно обирають види, форми та напрями. Педагогічні працівників  пройшли навчання за такими напрямами:

40%-законодавче забезпечення освітнього процесу;

50%- методичні аспекти викладання предметів та курсів;

40%-інклюзивне навчання;

40%-форми організації освітнього процесу;

30%-профілактика та прояви девіантної поведінки здобувачів освіти;

50%-психологічні особливості роботи зі здобувачами освіти різних вікових категорій;

60%- безпечне освітнє середовище.

Форми за якими відбувалося підвищення кваліфікації педагогічних працівників:

100%- курси КОІППО;

20%- конференції;

30% - методичні семінари;

50%- тренінги, майстер-класи;

70% - вебінари;

80% - онлайн-курси;

90%- самоосвіта.

Педагогічні працівники закладу не здійснюють інноваційну освітню діяльність, не беруть участь як освітні експерти. У січні 2022 року директор Вікторія КРАВЧЕНКО проходила навчання інституційного експерта, але на жаль, війна внесла корективи. Педагогічні працівники не здійснюють експертну діяльність в сфері загальної середньої освіти. Під час опитування учні стверджували, що їх думка вислуховується і враховується вчителями під час проведення навчальних занять: 72% - з більшості  навчальних предметів; 28% - з окремих предметів.

Більшість учнів працювала під час проведення навчальних занять. Переважна більшість педагогічних працівників  застосовують особистісно-орієнтований підхід через комунікацію на рівних, повагу до дитини, розвивати комунікативні вміння кожної дитини, завдання і вправи націлені  враховують їх інтереси і запити, вислуховують та сприймають думки учнів, їх погляди; У закладі освіти налагоджена конструктивна комунікація педагогічних працівників із батьками учнів про це свідчить опитування батьків. 87% батьків стверджують, що педагоги завжди підтримують з батьками зворотній зв'язок, 13% - стверджують, що переважно так підтримують зв'язок.

У розв’язанні проблемних ситуацій батьки розраховують на допомогу директора 57%, на допомогу класного керівника 57%, інших батьків 7%, заступника директора – 7, педагогів -7.

Батьки отримують інформацію про заклад через батьківські збори -  48%, інформацію класного керівника  - 70%, спільноти в соціальних мережах –57%, сайт – 4 %.

100% педагогічних працівників стверджують, що у закладі освіти створено сприятливий психологічний клімат. У закладі педагоги взамовідвідують заняття, надають консультації.

Педагоги вказують джерело та її автора, акцентують увагу на самостійності виконання завдань, добирають вправи, що унеможливлюють списування. Педагоги закладу підтвердили, що для забезпечення доброчесності в своїй педагогічній діяльності при використанні інформації завжди вказую джерело - 90%; проводжу бесіди відповідної тематики з учнями та їх батьками -  30%; оцінюю результати навчання об’єктивно іі неупереджено - 70%.

Педагоги вказують джерело та її автора, акцентують увагу на самостійності виконання завдань, добирають вправи, що унеможливлюють списування. Для запобігання випадкам правопорушень академічної доброчесності серед учнів педагогічні працівники знайомлять учнів з основа авторського права – 40%, проводять бесіди щодо дотримання академічної доброчесності- 90%; на уроках дають такі завдання, що унеможливлюють списування - 20%, використовують методичні розробки для формування основ академічної доброчесності-20%.

 71% учнів стверджують, що педагоги закладу освіти постійно проводять з учнями бесіди, 29% - стверджують, що проводять, але нерегулярно.

Потреби у вдосконаленні педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти:

  1. Педагогічним працівникам розмістити електронні версії власних портфоліо на сайті закладу освіти.
  2. Педагогічним працівникам створити блоги.
  3. Педагогічним працівникам забезпечити дотримання Положення про академічну доброчесність.

Рівні оцінювання за вимогами:

    1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти – 2 вимагає покращення.
    2. Постійне підвищення професійного рівня i педагогічної майстерності педагогічних працівників — 2 вимагає покращення.
    3. Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, ïx батьками, працівниками закладу освіти — 2 вимагає покращення.
    4. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності -2 вимагає покращення

В цілому – 2 рівень, що вимагає покращення.

Управлінські процеси закладу освіти

+

Стратегія закладу освіти наявна. Розроблена на 2017-2022 роки. На даний момент не затверджена засновником. Річний план школи реалізує стратегію розвитку закладу освіти. Учасники освітнього процесу залучаються до його розроблення. 100% педагогічних працівників приймають участь у його розробці. Річний план корегується у разі потреби. Адміністрація контролює стан виконання річного плану та проводить роботу, щодо пунктів, які були не виконані. Робота педагогічної ради спрямована на реалізацію річного плану, стратегії закладу освіти. 80% педагогічних працівників вважають, що педагогічна рада функціонує системно та ефективно, розглядаються актуальні питання діяльності закладу, рішення приймаються колегіально та демократично. У закладі освіти розроблено Положення, що визначає стратегію та процедури забезпечення якості освіти. У закладі освіти здійснили самооцінювання якості освітньої діяльності відповідно до розроблених процедур. Педагогічні працівники були поділені на групи. Було оцінено 4 напрями. Будуть підведені підсумки на черговій педагогічній раді 30.06.2022 №16. Керівник закладу освіти звертається до засновника  з приводу покращення матеріально-технічної бази. Керівник закладу освіти, його заступники сприяють створенню психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію учнів, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти та взаємну довіру.

100% педагогічних працівників підвищують свій власний професійний розвиток, самостійно обирають види, форми та напрями. Педагогічні працівників  пройшли навчання за такими напрямами:

40%-законодавче забезпечення освітнього процесу;

50%- методичні аспекти викладання предметів та курсів;

40%-інклюзивне навчання;

40%-форми організації освітнього процесу;

30%-профілактика та прояви девіантної поведінки здобувачів освіти;

50%-психологічні особливості роботи зі здобувачами освіти різних вікових категорій;

60%- безпечне освітнє середовище.

Форми за якими відбувалося підвищення кваліфікації педагогічних працівників:

100%- курси КОІППО;

20%- конференції;

30% - методичні семінари;

50%- тренінги, майстер-класи;

70% - вебінари;

80% - онлайн-курси;

90%- самоосвіта.

Усі педагогічні працівники використовують освітні ресурси в електронному і паперовому вигляді: презентації, тести, завдання для самостійного оцінювання результатів навчання учнів, завдання для підсумкового оцінювання результатів навчання учнів. Частина вчителів не бажає ділитися власною інтелектуальною працею тому не викладають свої педагогічні надбання на блоги та сайт закладу освіти.

10% педагогічних працівників вказали, що поширюють свій власний педагогічний досвід через публікації на сайті закладу освіти; 20% -у блогах; 20%- у матеріалах та/або виступах конференцій; 20% - на освітніх платформах; 40% -не маю оприлюднених розробок; 10% - у професійних соціальних спільнотах.

Згідно опитування батьків 17% учнів не бажають іти до школи через взаємовідносини  з однокласниками, 7%  - через стосунки з іншими учнями школи.

     28% учнів до закладу освіти приходять у піднесеному настрої, 72% учнів здебільшого охоче приходять до школи. 57%  учнів цілком безпечно та комфортно почуваються у школі; 43% учнів в основному безпечно та психологічно комфортно почуваються у закладі освіти. У закладі освіти забезпечується безперешкодний доступ громадян до керівництва. Наявний журнал звернень. 78% батьків стверджують, що їм завжди вдається поспілкуватися з керівництвом та досягти взаєморозуміння. 61% батьків розраховують на допомогу директора у розв’язанні проблемних ситуацій з дитиною. 57% учнів стверджують, що керівництво закладу освіти доступне та відкрите до спілкування, 43% учнів стверджують, що керівництво закладу освіти переважно так відкрито до спілкування.

 Під час опитування педагогічних працівників було встановлено, що  керівництво відкрите для спілкування на 100%. Керівник вчасно розглядає звернення громадян.

61% батьків стверджує, що школа враховує думку батьків під час прийняття важливих управлінських рішень, 39% батьків стверджує, що частково враховує їх думку. 71% учнів стверджують, що керівництво закладу відкрите та доступне до спілкування; 29% учнів стверджують, що переважно так відкрите до спілкування.

86% учнів стверджують, що керівництво закладу усі звернення приймає і розглядає, 14% стверджує, що усі звернення приймає, але деякі з них розглядаються.

На 100% керівництво та педагогічні працівники співпрацюють і забезпечують зворотній зв'язок щодо їхньої праці. Заклад освіти має свій сайт, у фейсбук є група, у вайбері є групи батьків кожного класу. 48% батьків підтвердили, що інформацію про діяльність закладу отримують через соціальні спільноти.

Усі педагогічні працівники закладу мають відповідну педагогічну освіту. Вакансія одна – вчитель початкових класів (вчитель звільнився у листопаді 2021 року за власним бажанням). 100% педагогічних працівників закладу освіти працюють за фахом. У 2021 році усі педагогічні працівники отримали грошову винагороду у розмірі посадового окладу з нагоди Дня вчителя. У закладі освіти створено умови, які сприяють підвищенню кваліфікації педагогічних працівників. 100% педагогічних працівників стверджують, що у закладі освіти створені умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації.

80% педагогів стверджують, що не мають ніяких перешкод для власного професійного розвитку.

20% педагогів стверджують, що вони мають недостатню матеріальну-технічну базу для власного професійного розвитку.

У закладі освіти створюються умови для реалізації прав і обов’язків учасників освітнього процесу .

78% батьків  стверджують, що їх права не порушуються.

72% учнів говорять, що їх права у закладі переважно так дотримуються, 28% стверджують, що дотримуються завжди.

100% педагогічних працівників стверджують, що у закладі освіти дотримуються їх прав.

57% батьків говорять про те, що школа враховує думки батьків під час прийняття важливих управлінських рішень.

39% батьків стверджують, що школа частково враховує думки батьків.

Керівництво враховує пропозиції на 100%, надані педагогічними працівниками щодо підвищення якості освітнього процесу.

У закладі освіти створено умови для розвитку громадського самоврядування. У закладі освіти створено умови для виявлення громадської активності та ініціативи учасників освітнього процесу, їхньої участі в житті місцевої громади. Учні школи стали учасниками акцій «Стоп! Батарейки!», «Збережемо природу для довкілля!», Волонтерський рух, «Чисте подвір’я!», «Парад квітів біля школи!», «Плекаємо сад!», «Юннатівський зеленбуд!», «До чистих джерел!». 57% учнів стверджують, що вони беруть участь у класі. 72% учнів стверджують, що вони беруть участь у заходах, які стосуються всього закладу освіти. З приходом епідемії COVID-19 кількість загальношкільних заходів зведено до мінімуму. 71% учнів стверджують, що вони іноді беруть участь у заходах ініційованих на рівні громади.

72% учнів стверджують, що участь у заходах беруть за власною ініціативою.57% дітей  відзначили походи в кіно, 57% дітей відзначили участь у спортивних святах.

Керівництво підтримує ініціативи педагогічних працівників щодо розвитку закладу і місцевої громади на 100%. Організація освітнього процесу враховує вікові особливості учнів, відповідає їхнім освітнім потребам. 70% батьків задоволені організацією освітнього процесу, 30% батьків переважно так задоволені. У розкладі навчальних занять забезпечено розподіл навчального навантаження з урахуванням вікових особливостей учнів. Найбільше навантаження припадає на вівторок і середу, для учнів початкових класів найлегший день четвер. 71% учнів стверджують, що їх задовольняє розклад занять у школі, водночас 42% учнів відзначають незгоду з наявністю 8 уроків (це учні 10 класу). Розклад навчальних занять у закладі освіти сформований відповідно до освітньої програми та річного навчального плану закладу освіти. 86% учнів приймали участь у оформленні та дизайну навчальних приміщень иа інших приміщень; 29% учнів приймали участь у визначенні дозвілля.

30; батьків приймали участь у визначенні профілю навчання. 22% батьків брали участь у складанні освітньої програми. У закладі освіти використовуються технології дистанційного навчання.  Платформа за якою заклад освіти працює під час дистанційного навчання – Google Classroom. 100% педагогічних працівників працюють за даною платформою. 100% педагогічних працівників працюють за платформою Google Classroom. У закладі освіти створюються  умови для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учнів. У закладі освіти впроваджується політика академічної доброчесності. 57% учнів підтверджують, що з ними проводять бесіди про важливість дотримання доброчесності.

43% учнів стверджують, що бесіди проводять, але не часто.

90% педагогічних працівників при використанні інформації завжди вказують використані джерела.

30% - унеможливлюють списування;

60% оцінюють знання учнів об’єктивно і неупереджено;

30% - проводять бесіди з академічної доброчесності з батьками.

57% учнів підтверджують, що з ними проводять бесіди про важливість дотримання доброчесності.

43% учнів стверджують, що бесіди проводять, але не часто.

90% педагогічних працівників при використанні інформації завжди вказують використані джерела.

30% - унеможливлюють списування;

60% оцінюють знання учнів об’єктивно і неупереджено;

30% - проводять бесіди з академічної доброчесності з батьками.

Потреби у вдосконаленні управлінських процесів та внутрішньої системи забезпечення якості освіти:

  1. Удосконалити структуру та зміст річного планування роботи закладу освіти з урахуванням ycix стратегічних цілей розвитку закладу.
  2. Розробити стратегію розвитку закладу освіти на 2022-2027 роки та затвердити її у засновника.
  1. Залучити усіх учасників освітнього процесу до розроблення Стратегії розвитку закладу освіти та річного плану роботи.
  2. Продовжити роботу щодо наповнення веб-сайту закладу освіти необхідною інформацією.

Рівні оцінювання за вимогами:

    1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей i завдань – 2,7 достатній.
    2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм – 2 рівень, що вимагає покращення.
    3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників- 3,2 достатній.
    4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою – 2,2 рівень, що вимагає покращення.

4.5 Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності – 2,7  достатній.

В цілому 2, 56 рівень, що вимагає покращення.

Comments:
Only authorized users can leave comments.