Правила безпечної поведінки в мережі Інтернет
Із розвитком технологій швидкісного доступу до Інтернет, все більше користувачів потрапляють до «всесвітньої павутини». Інформаційна культура користувачів визначає їхню модель поведінки у Інтернеті. На жаль, багато користувачів не знають про ймовірні загрози та правила безпеки у Інтернеті. Це може призвести до сумних наслідків. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися правил безпечної поведінки у мережі.
Правила особистої безпеки в Інтернеті
- Не розголошуйте свої персональні дані та дані інших людей (прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, дані документів, номери телефонів, домашню адресу та ін.) – усе це можуть використати зловмисники.
- При спілкуванні з невідомими будьте обережні – співрозмовник може видавати себе зовсім за іншу людину, а перевірити це дуже важко.
- Зустрічатися з людиною, з якою познайомилися в Інтернеті, дітям можна лише з дозволу і присутності на зустрічі батьків.
- Не розголошуйте нікому (крім батьків), навіть друзям, свої логіни і паролі до облікових записів електронної пошти, соціальних мереж тощо.
- При спілкуванні в мережі уникайте неприємних тем, не відповідайте на провокації. При можливості, відправляйте таких співрозмовників до «чорного» списку.
- Пам’ятайте правило: «Все, що потрапило до Інтернету – там і залишається». Не публікуйте і не надсилайте іншим фото, відео або іншої інформації, якщо не хочете її розголосу.
- Не порушуйте закони. Анонімність в Інтернеті може бути розкритою.
Правила комп’ютерної безпеки в Інтернеті
- Робіть копії важливих даних на зовнішні носії інформації (зовнішні жорсткі диски, оптичні диски, флешки).
- Використовуйте ліцензійне програмне забезпечення, регулярно оновлюйте його.
- Використовуйте антивірусну програму із увімкненою функцією онлайн моніторингу. Регулярно оновлюйте антивірусні бази та періодично скануйте розділи жорстокого диску на віруси. Скануйте завантажені з глобальної мережі файли перед відкриттям.
- Для періодичного сканування вінчестера на віруси використовуйте антивірусні сканери різних розробників (сканери зазвичай не потребують установки на комп’ютер).
- Використовуйте брандмауер (firewall).
- Ігноруйте електронні листи, отримані від невідомих відправників. Не переходьте по посиланням у них і не відкривайте вкладень.
- Не зберігайте конфіденційні дані на комп’ютері в незахищеному вигляді.
Дотримуючись цих правил ви зможете уникнути більшості загроз і небезпек глобальної мережі.
Матеріали по темі: