Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 2 common:people_all_forms

Куди звернутись за допомогою якщо ви стали жертвою кібербулінгу

Date: 30 червня 2022 о 16:00, Refreshed 30 червня 2022 о 16:01

 Щоб розпізнати, чи потерпає дитина від кібербулінгу, до кого звертатися, як писати заяву та як діяти закладу освіти в такому випадку, батькам та педагогам необхідно ретельно ознайомитися із наказом Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»

    Цей наказ затверджує Порядок реагування на випадки булінгу (цькування), який перераховує ознаки булінгу, прояви, які можуть засвідчувати факт булінгу в закладі освіти, визначає суб’єктів реагування, процедуру повідомлення про булінг в закладі освіти, склад комісії, яка розглядає випадки булінгу, її права, обов’язки, порядок роботи, механізми протидії та запобігання цькуванню тощо.

    Насамперед батькам необхідно знати, як саме визначити, чи не стала дитина жертвою кібербулінгу. З проявами, які свідчать про цькування, можна ознайомитися у пункті 3 Загальних положень Порядку реагування на випадки булінгу (цькування), а також у матеріалі в межах флешмобу «Запитай дитину про булінг».

    Якщо, за спостереженнями батьків, дитина може страждати від кібербулінгу, насамперед необхідно відкрито із нею поговорити про це та звернутися до керівника закладу освіти, у якому це сталося.

   Якщо булер та постраждалий навчаються у різних закладах освіти, заяву необхідно подавати директору школи, в якій навчається постраждалий. Далі керівник закладу освіти має діяти у тій послідовності, яка прописана в наказі МОН №1646, зокрема, повідомити про випадок цькування територіальний орган Національної поліції України.

    ПОРАДА: фіксувати й повідомляти факти, а не лише давати власні оцінки тому, що відбувається. Треба обов’язково робити аудіо-, відео- або письмову фіксацію того, що відбулося, де, коли, як саме, хто був свідком тощо. Адже ці матеріали можна і треба використовувати для захисту прав. 

 Як протидіяти кібербулінгу? 

    Найефективніший спосіб запобігати цькуванню – це проводити широку і систематичну просвітницьку роботу. Насамперед, пояснювати всім учасникам освітнього процесу, що їхні певні звички та дії, які вони вважають прийнятними, насправді можуть бути булінгом.

    Наприклад, інколи у батьківських чатах вчитель починає назагал роздавати характеристики певним дітям, хоча не має на це права. Набагато краще працює давній принцип людяної й професійної педагогіки: якщо хочеш сказати щось неприємне – кажи наодинці, якщо хочеш похвалити – хвали прилюдно.

    Безперечно, правильною тактикою є і проведення шкільного тижня, під час якого учні переглядають документальне кіно про права людини та обговорюють його.

    Треба також пам’ятати, що Інформаційні технології є лише інструментом для здійснення кібербулінгу. Надзвичайно важливо, щоб батьки та вчителі розуміли визначення та ознаки булінгу, спостерігали за дитиною, могли з нею довірливо поговорити про те, що сталося.

    Важливо, щоб постраждалий не соромився поділитися своїм болем із батьками, друзями, близькими людьми. Для того, щоб краще вивчити ситуацію взаємодії учнів між собою та учнів і вчителів у класі чи школі, спробуйте використовувати методики анкетування (ДОДАТКИ) учнів, батьків та вчителів.

Comments:
Only authorized users can leave comments.